گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اخبار > ظریف: ایران هیچ گونه پیش شرطی را برای حضور در نشست ژنو2 نمی پذیرد


  چاپ        ارسال به دوست

ظریف: ایران هیچ گونه پیش شرطی را برای حضور در نشست ژنو2 نمی پذیرد

«فیصل مقداد» قائم مقام وزیرامورخارجه سوریه صبح امروز (سه شنبه) با محمدجواد ظریف وزیرامورخارجه کشورمان دیدار و گفت و گو کرد.

ظریف دراین دیدار با تاکید بر موضع اصولی جمهوری اسلامی درخصوص حل و فصل بحران سوریه از طریق راهکار سیاسی و سوری- سوری و با اشاره به حساسیت و اهمیت روند تحولات جاری در منطقه، برضرورت همکاری و تداوم رایزنی ها و مشورت ها بین دو کشور و دیگر کشورهای موثر و مهم در منطقه تاکید کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان خاطرنشان کرد: آنچه امروز در سوریه در حال وقوع است، یک آزمون بزرگ و سرنوشت ساز برای اثبات و امنیت در کل منطقه است و مقابله با موج تروریسم و افراط گرایی نیازمند همکاری و همگرایی همه کشورهاست.

وی از اینکه برخی کشورها که زمانی خود را مدعی تشکیل جبهه اعتدال در منطقه بودند امروز به حمایت از گروه های تروریستی و افراطی اقدام می کنند و آتش تندروی و افراط گرایی را شعله ور می سازند، ابزار تاسف کرد.

ظریف با اشاره به موضع ثابت و قاطع ایران در مخالفت و بی معنی دانستن اعلام هرگونه پیش شرط برای حضور ایران در نشست ژنو 2 تاکید کرد: نقش و نفوذ ایران به عنوان بخش مهم وتاثیرگذار در روند حل و فصل مسائل و مشکلات در منطقه از جمله موضوع سوریه برهمگان روشن است و ایران براساس موضع اصولی خود از هیچ تلاشی برای کمک به حل و فصل بحران سوریه دریغ نخواهد کرد.

وی افزود: درعین حال بار دیگر تاکید می کنیم ،ایران هیچ گونه پیش شرطی را برای حضور در نشست ژنو 2 نمی پذیرد و در صورت دعوت رسمی، برای کمک به حل بحران آمادگی حضور رسمی و کامل در این نشست را دارد.

«فیصل مقداد» قائم مقام امور خارجه سوریه نیز در این دیدار با ابلاغ سلام های گرم «ولید المعلم» وزیر خارجه کشورش به دکتر ظریف ،براهمیت و سرنوشت ساز بودن روابط و همکاری های جمهوری الامی ایران و سوریه در راستای تثبیت صلح، ثبات و امنیت در منطقه تاکید کرد.

وی با اشاره به نقش مهم و تاثیرگذار کشور مقتدر و صاحب نفوذ ایران و همچنین مواضع اصولی کشورمان در خصوص بحران سوریه، ضرورت و اهمیت حضور ایران در هرگونه تلاش بین المللی از جمله نشست ژنو2 را یادآور شد و از برخی مانع تراشی های غیرقابل قبول و غیرمنطقی از سوی طرف های غربی در مورد حضور موثر ایران دراین نشست به شدت انتقاد کرد و افزود: دولت سوریه معتقد است حضور کشورهای موثر منطقه به خصوص ایران در این نشست و همکاری های منطقه ای و بین المللی موجب تثبیت ثبات و امنیت درمنطقه و جهان خواهد شد.

قائم مقام وزیرخارجه سوریه همچنین با ارج نهادن و تقدیر از سیاست حکیمانه دولت جدید ایران و دستاوردهای ارزشمند آن در عرصه منطقه ای و بین المللی از جمله حصول توافق ژنو، برحمایت دولت و مردم سوریه از ایران تاکید کرد و افزود: به طور قطع با تداوم این مسیر شاهد دستاوردهای بسیار بزرگتر برای دولت و مردم ایران در آینده ودر راستای صلح و ثبات و پیشرفت ایران و منطقه خواهیم بود.

وی همچنین با ارائه گزارشی از اوضاع داخلی سوریه،بردستاوردهای ارزشمند ارتش مقتدر سوریه درمبارزه با گروه های تروریستی و تثبیت ثبات و امنیت در برخی مناطق این کشور تاکید و از حمایت های جمهوری اسلامی ایران تقدیر کرد.


١٦:٥٩ - 1392/10/18    /    شماره : ٢٧٣٧٠٨    /    تعداد نمایش : ١٦٢٥خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران