گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اخبار > گفتگوی تلفنی روسای جمهور ایران و سوریه


  چاپ        ارسال به دوست

گفتگوی تلفنی روسای جمهور ایران و سوریه

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری ، حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی در این گفتگوی تلفنی که از سوی رئیس جمهور سوریه انجام شد، با اشاره به ضرورت صلح و ثبات در منطقه حساس خاورمیانه، گفت: بحران سوریه راه حل نظامی ندارد و استقرار ثبات و صلح در کشور دوست سوریه یکی از اهداف جمهوری اسلامی ایران است، چرا که ایران اساساً تروریسم و افراطی گری را نه تنها خطری برای مردم سوریه می‌داند، بلکه آن را تهدیدی برای کل منطقه تلقی می‌کند.

دکتر روحانی در این زمینه اظهار داشت: امیدوار هستیم به زودی امنیت در سوریه برقرار شود و زندگی مردم آن کشور به روال عادی بازگردد و با پیروزی ملت سوریه بر تروریسم و افراطی گری زمینه بازگشت آوارگان و ایجاد آرامش و ثبات در آن کشور بوجود آید.

رئیس جمهور کشورمان در خصوص وضعیت مردم سوریه نیز گفت: ما از تمام توان خود برای ارائه کمک‌های سیاسی و بین المللی و حمایت‌های بشر دوستانه از مردم سوریه استفاده خواهیم کرد.

دکتر روحانی افزود: جمهوری اسلامی ایران نگران مردم سوریه در فصل زمستان و با شرایط نامناسب امنیتی است لذا می‌کوشد تا منطقه‌ای با ثبات ایجاد کند تا ملت‌های منطقه زندگی بهتری داشته و در امنیت کامل به سر برند.

رئیس جمهور گفت: ما خوشحال هستیم در شرایطی که برخی می‌خواستند دخالت بیگانگان بر مردم سوریه را تحمیل کنند، آن کشور با پذیرش پیشنهاد حل موضوع سلاح‌های شیمیایی و عمل به کنوانسیون منع سلاح‌های شیمیایی، این بهانه را از بیگانگان گرفته و اجازه نداد با دخالت آنها، منطقه به سمت بی‌ثباتی حرکت کند.

در این مکالمه تلفنی بشار اسد با تسلیت شهادت اتباع کشورمان در انفجار مقابل سفارت ایران در بیروت، موفقیت هسته‌ای ایران را تبریک گفته و افزود: موفقیت ایران در مذاکرات ژنو، تنها موفقیت ایران نیست بلکه پیروزی و موفقیت تمامی کشورهای در حال توسعه است که ایران با این اقدام خود حقوق این کشورها را نیز حفظ کرد.

بشار اسد افزود: ملت ایران پس از ده سال پایداری و مقاومت به نتایج بزرگی رسید و استحقاق این پیروزی عظیم را داشت. او همچنین از حمایت‌های ایران در برقراری صلح و ثبات در منطقه‌ تشکر نمود.


١٧:١٠ - 1392/10/18    /    شماره : ٢٧٣٧١٠    /    تعداد نمایش : ٢٢٧٩خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران