معرفی سفیر یا نمایندگی
اطلاعیه ها
گالری تصاویر
پيوند هاي مهم
 
 
اداره كل ارزيابي و نظارت وزارت امور خارجه
امروز: چهارشنبه ٢٩ شهريور ١٣٩٦ |
نشست با فعالان و تجار ایرانی شرکت کننده در نمایشگاه بین المللی دمشق
آقای مهندس سعید اوحدی مشاور معاون اول رئیس جمهور ایران و رئیس کمیته توسعه همکاری‌های اقتصادی ایران و سوریه همراه با سفیر جمهوری اسلامی ایران در سوریه روز سه شنبه 31/5/1396 با مهندس عماد خمیس نخست وزیر جمهوری عربی سوریه دیدار و گفتگو کرد.
سفارت جمهوری اسلامی ایران رو ز دوشنبه 30/5/1396 همایشی را در حاشیه نمایشگاه با حضور اعضای اتاق های بازرگانی سوریه و تجار و غرفه داران ایرانی حاضر در نمایشگاه بین المللی دمشق برگزار کرد.در این همایش راهکار های تقویت همکاری های اقتصادی میان دو کشور مورد بررسی قرار گرفت.
جواد ترکابادی سفیر جمهوری اسلامی ایران در سوریه ضمن شرکت در مراسم افتتاحیه پنجاه ونهمین نمایشگاه بین المللی این کشور باتفاق مهندس عماد خمیس نخست وزیرسوریه و وزرای اقتصاد وتجارت خارجی از پاویون اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در این نمایشگاه بازدید کردند
حضور جمهوری اسلامی ایران در نمایشگاه بين المللي جمهوری عربی سوریه جمهوری اسلامی ایران با 31 غرفه و با حضور شرکتهای صاحب نام، در پنجاه و نهمین نمایشگاه بین المللی جمهوری عربی سوریه، (سالن H1) شرکت خواهد کرد.
حضور جمهوری اسلامی ایران در نمایشگاه بين المللي جمهوری عربی سوریه جمهوری اسلامی ایران با 31 غرفه و با حضور شرکتهای صاحب نام، در پنجاه و نهمین نمایشگاه بین المللی جمهوری عربی سوریه، (سالن H1) شرکت خواهد کرد.
در دیدار جواد ترکابادی سفیر جمهوری اسلامی ایران با " مهندس عماد خمیس " نخست وزیر سوریه، راهکارهای تقویت و گسترش همکاری های دو کشور، بویژه حضور شرکت های ایرانی در توسعه، بازسازی و نوین سازی مراکز زیربنایی و اقتصادی- صنعتی سوریه و انتقال تجربیات جمهوری اسلامی ایران در زمینه خودکفایی تبادل نظر شد.
در دیدار جواد ترکابادی سفیر جمهوری اسلامی ایران با خانم " دکتر سلام سفاف " وزیر توسعه اداری سوریه، راهکارهای تقویت و گسترش همکاری های دو کشور در موضوعات مربوط توسعه اداری و همچنین تربیت و توانمندسازی کادرهای اداری و بویژه در زمینه آموزش ها و مهارت های تخصصی اداری جهت بانوان بحث و تبادل نظر شد.
در دیدار جواد ترکابادی سفیر جمهوری اسلامی ایران با مهندس "بشر یازجی" وزیر گردشگری سوریه، راهکارهای گسترش همکاری های گردشگری میان دو کشور مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.
در دیدار فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل متحد، در خصوص آخرین وضعیت اجرای برجام گفتگو و تبادل نظر شد.
ریاست محترم جمهور پس از رأی اعتماد مجلس شورای اسلامی، با صدور احکامی وزیران کابینه دوازدهم دولت را منصوب کرد و مقرر شد ضمایم این احکام که شامل برخی دستورالعمل‌ها و تعیین اولویت‌هاست نیز به آنها ابلاغ شود. براساس این ضمایم احکام، وزرا موظف شده‌اند برنامه‌های وزارتخانه تحت مدیریت خود را با توجه دقیق به جهت‌گیری‌ها و اولویت‌های مطرح‌ شده تنظیم نمایند.
سخنگو و رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه ای وزارت امور خارجه ضمن ابراز تاسف از وقوع زلزله در مکزیک که منجر به کشته و زخمی شدن صدها تن شد، با خانواده قربانیان این حادثه ابراز همدردی کرد.
رییس جمهور شامگاه سه شنبه در دیدار رهبران مسلمان آمریکا در نیویورک با تاکید بر اینکه اسلام دین رحمت، دمکراسی، عقل، علم، مشورت و انتخابات است، تصریح کرد: راه اصلی مبارزه با تروریسم، اقدامات فرهنگی و معرفی اسلام واقعی به نسل جوان است.
رییس جمهور در دیدار نخست وزیر بلژیک ، روابط دو کشور را دیرینه و در حال توسعه خواند و اظهارداشت که ما از حضور شرکتهای بلژیکی برای سرمایه گذاری و یا فعالیت های مشترک در ایران استقبال می کنیم.
رییس‌ جمهور تلاش برای افزایش حجم روابط اقتصادی تهران - اسلو را به سطح ظرفیت‌های موجود مورد تأکید قرار داد و گفت: شرایط جدید پسابرجام فرصت‌های خوبی را برای توسعه روابط دو کشور در بخش‌های مختلف اقتصادی بوجود آورده است که استفاده از این فرصت‌ها به نفع دو ملت و ملت‌های منطقه است.
رییس جمهور با بیان اینکه ایران برای روابط دوستانه و برادرانه خود با پاکستان اهمیت زیادی قائل است، تاکید کرد که تهران خواهان توسعه روابط با اسلام آباد در همه زمینه ها است.
رییس جمهور در گفت و گو با شبکه تلویزیونی ان بی سی آمریکا ، با بیان اینکه لحن و رفتار رئیس جمهور فعلی آمریکا، همه زمینه های مثبت را از بین می برد، تاکید کرد: آینده سیاستهای آمریکا برای دولتها، نخبگان وجهانیان قابل پیش بینی نیست؛ و این بیش ازهمه به ضرر ملت آمریکاست.
رییس جمهور شرایط کنونی جهان را ناشی از یک سلسله اشتباهات در تصمیم سازی ها و تصمیم گیری ها دانست و با تاکید بر نقش ارزنده و تاثیرگذار رسانه ها در فرایند تصمیم سازی ها و تصمیم گیریها، انتقال حقایق و دفاع از منافع ملتها، اظهارداشت: رسانه های همگانی در این مقطع تاریخی، نه تنها برای بیان واقعیت های موجود در جهان بلکه برای تصمیم سازی برای آنهایی که مسوولیت اداره کشورها را در سراسر جهان برعهده دارند،می توانند نقش ارزنده ای ایفا کنند.
وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | ساعات كار اداري | نقشه سایت | جستجو | گالری تصاویر